Trajtime, Fakte, Informacione 2011

Një trajtim i hollësishëm, hap pas hapi në një tutorial të duhur për të bërë të mundur formatimin me sukses të kompjuterit me Windows 7. Formatimi i Windows 7 Kliko për të parë tutorialin. Një trajtim prej 12 faqesh i realizuar nga unë me kujdes të veçantë, i vjen në ndihmë të gjithëve që së … Continue reading Trajtime, Fakte, Informacione 2011

Advertisements

Përshëndetje të gjithëve!Informacione,galery!

Kohe te veshtira; Welcome to Ardit Muça's link! ardit.muca@yahoo.it Dua t'ju them te gjitheve qe nepermjet ketij linku synoj qe te realizoj nje bashkepunim reciprok me te gjithe ata qe kane nevoje dhe e shohin te arsyeshme qe te bejne dicka ndryshe nga ajo qe jane mesuar te degjojne e shohin cdo dite. Per kete do … Continue reading Përshëndetje të gjithëve!Informacione,galery!

Miresevini ne kete faqe te suportuar nga Ardit Muça. Gjithcka qe ju duhet dhe ju sherben realisht!

Kushdo qe ka nevoje per ndihme ne fushen e ekonomise dhe ne ate te informatikes dhe kompjuterikes i lutem te mos ngurroje por te me shkruaje ne adresen e meposhtme te                  e-mailit: ardit.muca@yahoo.it Dhe, jo vetem kaq por ne kete faqe do te gjeni nje galeri te pafund … Continue reading Miresevini ne kete faqe te suportuar nga Ardit Muça. Gjithcka qe ju duhet dhe ju sherben realisht!

ARDIT MUÇA, Lider of IT and Economi

Informimi Teknologjik është term me të cilin përfshihen të gjitha teknologjitë që përdoren për krijimin, përpunimin, ruajtjen, transmetimin, këmbimin dhe përdorimin e informacioneve në të gjitha format e saj, siç janë: shënimet e biznesit, bashkëbisedimet gojore, fotografitë, pikturat, prezantimet video dhe format tjera, duke përfshirë edhe ato ende të pa krijuara. Kështu i definuar, ky … Continue reading ARDIT MUÇA, Lider of IT and Economi

Interneti, Rreziqet dhe si mund te mbrohemi……

ATA JANË MIDIS NESH Shumëllojshmëria në mesin e programeve që shkaktojnë dëme ka çuar në konfuzion në emrat që përdoren për ta. Virus, i cili zakonisht dëgjohet sot janë të zakonshëm me manifestim të dobët të parazitëve. Në Anglisht gjejmë emrin e malware, që do të thotë një program me qëllim të keq.  Faqe … Continue reading Interneti, Rreziqet dhe si mund te mbrohemi……

Mourinho ka deklaruar se nuk do të kishte ndonjë “suprizë” të mëdha në janar

Sipas raporteve nga Portugalia, Manchester United ka dështuar për të nënshkruar me qendër-mbrojtësin e Benfica, Viktor Lindelof. Jose Mourinho ka deklaruar se nuk do të kishte ndonjë "suprizë" të mëdha në janar, por Djajtë e Kuq kan bërë një ofertë njëmbëdhjetë orësh për 22-vjeçari suedez i cili tani mbetet një objektiv i fortë në verë. … Continue reading Mourinho ka deklaruar se nuk do të kishte ndonjë “suprizë” të mëdha në janar

Jeta e shfrenuar dhe luksoze e vajzës së kryebashkiakut të Kamzës Xhelal Mziu (Foto)

Nga: Bledi Mane BIR XHELAL I NËNËS, KË TË QAJ MË PARË? -Jeta e shfrenuar dhe luksoze e vajzës së kryebashkiakut të Kamzës Xhelal Mziu Kamza dhe rrethinat se saj si Bathorja apo Instituti mbeten nje nga zonat me te varfera jo vetem te kryeqytetit. Por ndryshe nga hallet dhe vuajtjet per mbijetese te banoreve … Continue reading Jeta e shfrenuar dhe luksoze e vajzës së kryebashkiakut të Kamzës Xhelal Mziu (Foto)

Al Jazeera paska thënë se: UÇK ka bërë krime ndaj komunitetit rom në Kosovë.

Në fakt e vërteta është krejtësisht tjetër: janë romët ata që, në bashkëveprim me sivëllëzërit e tyre  serbë, kryen krime monstruoze ndaj civilëve shqiptar gjithandej në Kosovë. Është, gjithashtu fshehtësi publike se, po këta, romët, gjatë të 90-tave në Kosovë, Kroaci e Bosnjë  ishin bashkëpunëtorët më të bindur të Arkanit dhe ekzeutues të "specializuar" dhe … Continue reading Al Jazeera paska thënë se: UÇK ka bërë krime ndaj komunitetit rom në Kosovë.

Kjo është metoda e fundit për riparimin e veturave të aksidentuara (Video)

Kjo video është bërë hit në faqet për automobilizëm, kjo metodë nuk ishte provuar më herët. Në këtë video shihet një person i cili mbulon dëmet në derën e veturës së tij me material ndërtimor, transmeton Express. Nuk dihet nëse këtë e ka bërë qëllimisht apo thjeshtë për tu bërë i famshëm në internet por … Continue reading Kjo është metoda e fundit për riparimin e veturave të aksidentuara (Video)

Rama: “Dora e Sorosit” në Shqipëri? Ata që e mallkojnë sot, përfituan para prej tij

“Mosmirënjohja e qenies pa memorie nuk ka brirë. E neveritshme”. Eshtë një Edi Rama ‘i inatosur’ me ata që sipas tij, po kriminalizojnë Xhorxh Sorosin, një njeri që ka investuar në Shqipëri, pa kërkuar asnjë qindarkë mbrapsht. “Ata që e mallkojnë sot, përfituan para prej tij”, shton ai. Në një intervistë ekskluzive për GSH.al, kryeministri komenton … Continue reading Rama: “Dora e Sorosit” në Shqipëri? Ata që e mallkojnë sot, përfituan para prej tij

Në Durrës u futën 1300 kontejnerë me mbetje të rrezikshme dhe nuk dolën nga Shqipëria (Dokumentet)

Revista italiane “Pianeta Italia” ka publikuar pjesën e dytë të investigimit se si 1300 kontejnerë me mbetje të rrezikshme të nisura nga Italia me destinacion në Maqedoni për t’u përpunuar, janë zhdukur në Shqipëri ku dyshohet se janë groposur. Sot, revista italiane ka publikuar dokumentet e marrëveshjes italo-maqedonase që tregojnë rrugëtimin e kontejnerëve me mijëra tonelata mbetje, të cilat … Continue reading Në Durrës u futën 1300 kontejnerë me mbetje të rrezikshme dhe nuk dolën nga Shqipëria (Dokumentet)

Ish oficer i sigurimit shtetit, Gani Gjikola firmos vettingun bashke me deputetin e Librazhdit Taulant Balla dhe “Rilindasen” Evis Kushi

Indrit Hoxha Personi qe eshte prapa taulantit eshte ish oficer sigurimi eshte gani gjikola eshte na librazhdi , sot ishte bashke me Taunat Ballen per te firmosur peticionin per "Vettingun" , Sigurimi i shteti ne aksion

ISIS pranon humbjen në Irak, urdhëron ikje, vetëvrasje dhe sulme kamikaze

Udhëheqësi i "Shtetit Islamik", Abu Bakr al-Baghdadi, ka pranuar humbjen në Irak dhe ka urdhëruar militantët xhihadistë t’ia mbathin për të shpëtuar, ose të vetëvriten në sulme kamikaze. Ideatori i terrorizmit thuhet të ketë lëshuar një deklaratë të quajtur “fjalimi i lamtumirës”, e cila është shpërndarë mes predikuesve të ISIS-it dhe klerikëve në disa pjesë … Continue reading ISIS pranon humbjen në Irak, urdhëron ikje, vetëvrasje dhe sulme kamikaze

Shqiptari hero i Gjermanisë, ja si e shpëtoi një fëmijë

Një aksident ka ndodhur në fshatin ndërmjet Langwarden dhe Ruhwarden, ku një autobus me 15 nxënës të shkollave fillore ka pësuar aksident, si pasojë e erës. Sipas policisë, fatmirësisht askush nuk është lënduar, por fëmijët kanë vuajtur nga shoku, shkruan “nwzonline.de”. Një 47-vjeçar, i cili jeton si refugjat në Butjadingen, së bashku me djalin e tij … Continue reading Shqiptari hero i Gjermanisë, ja si e shpëtoi një fëmijë

32 vjet më parë, ky formacion i Prishtinës turpëroi Cërvena Zvezdën e Beogradit!

Gjeneratat e vjetra shumë herë mbushen në emocione, që besa edhe në lot kur kujtojnë periudhën e artë të Prishtinës. Madje kujtojnë dhe një fitore të lezetshme të Prishtinës me rezultat 2:1 ndaj Cërvena Zvezdës. Klubi famëkeq nga Beogradi, u turpërua, sepse ishte ardhur atëkohë me plotë vetëbesim se do të fitojnë në stadiumin e … Continue reading 32 vjet më parë, ky formacion i Prishtinës turpëroi Cërvena Zvezdën e Beogradit!